Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 25.06.2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Ocena:

Nowa kamienica na Starówce

Konin 28.12.2015 17:57

Nowa kamienica na Starówce

Po Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Łodzi nadszedł czas na Konin. FB Antczak startuje z przygotowaniami do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym. Nieopodal konińskiego ratusza powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.


Kamienica zlokalizowana w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie to unikalny projekt wpisujący się w panoramę starego miasta. W nowym obiekcie znajdą się 24 lokale – będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska wydzielona na poddaszu. Większość lokali posiadać będzie także taras. Cena za m kw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4000 zł.


- Wielkopolski rodowód firmy sprawia, że wciąż poszukujemy możliwości do realizowania ciekawych projektów na rodzimym rynku. Piękna działka położona w centrum Konina to świetnie miejsce do zamieszkania, jak również prowadzenia firmy. Mamy nadzieję, że zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również aspekty wizualne projektu oraz jego wysoka jakość wykonania i wykończenia, spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Konina – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.


Konin to nie tylko zupełnie nowa lokalizacja w portfolio firmy, ale także projekt z zlokalizowany w centrum miasta wymagający kompleksowego podejścia do kwestii estetycznych. Kamienica położona będzie w pobliżu placu Wolności, Placu Zamkowego, a także w bliskim sąsiedztwie ważnych budynków administracyjnych. Takie otoczenia wymagało zastosowania wysokiej jakości architektury, dlatego zdecydowano o podjęciu współpracy z pracownią architektoniczną Decone z Poznania. - Jednym z wyzwań tego projektu było dostosowanie gabarytowe i wysokościowe kamienicy do okolicznych budynków. Praca nad kształtem oraz kolorystyką obiektu odbywała się w ścisłej współpracy z biurem konserwatora. Te konsultacje pozwoliły na wypracowanie kompromisu między klasyczną formą kamienicy śródmiejskiej wypełniającej narożnik, a współczesnym w detalu i wyrazie architektonicznym reprezentacyjnym budynkiem mieszkalno-usługowym – dodają Marcin Lewandowicz i Konrad Idaszewski, architekci Decone.


Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac realizacyjnych zaplanowano na wiosnę 2017 roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Śledztwo w sprawie prywatyzacji KWB Adamów Transmisja w TV Polonia z Konina Czytelnicy piszą .... - Nie dla odwiedzających Wierni modlili się przed Kościołem Św. Maksymiliana Kolbe Modlitwa przebłagalna MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca Drożej za parkowanie Zamknięty przejazd w Patrzykowie Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Kauflandzie Boże Ciało - zapowiedzi