Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.12.2018 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena: 1
1 0

Odmulanie Kanału Ślesińskiego

Poznań, Ślesin 23.04.2015 10:30

Odmulanie Kanału Ślesińskiego

Dwa tygodnie zajmie oczyszczanie 320 metrów Kanału Ślesińskiego przy ujściu Noteci Wschodniej.

Na zdj. Ujście Noteci do Kanału Ślesińskiego, fot. Google Maps


14 kwietnia Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisał z PAK Kopalnią Węgla Brunatnego Konin S.A. porozumienie, na mocy którego rozpoczęło się odmulaniu Kanału Ślesińskiego w miejscowości Koszewo.

Prace obejmują odcinek o szerokości 20 i długość 320 m, na dwudziestym szóstym kilometrze kanału. W wyniku działalności PAK KWB Konin, Noteć Wschodnia wpadająca do Kanału Ślesińskiego niesie ze sobą znaczne ilości rumowiska, które osadzają się w kanale w miejscu ujścia rzeki. W pozwoleniu wodnoprawnym z 10 lipca 2013 roku, kopalnia została zobowiązana do udziału w kosztach usuwania tak powstałego stożka nasypowego. 

Koszt całego zadania to ponad 378 tys. zł, z czego RZGW Poznań z własnych środków pokryje 5% wartości czyli 18 942,00 zł. W wyniku przeprowadzonych prac wydobytych zostanie niemal 9,5 tys. m3 urobku. Planowany termin zakończenia zadania to 30 kwietnia.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Górnicy świętują Powstaje EKO-rytarz Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa Jubileusz 50-lecia Szukam Pana Czytelnicy piszą... Jubileusz Nowy zastępca naczelnika w komendzie Nie będzie sztucznych ogni A w Koninie przeroslo urzędników... Startujemy wśród najlepszych