Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 19.06.2019 r. Imieniny: Gerwazego, Sylwii

Ocena: 3
3 0

Z Konina na Kresy

Konin 21.12.2014 16:22

Z Konina na Kresy

Z Konina do polskich kombatantów na Kresach trafi 50 świątecznych paczek. Żywnościowe prezenty dostaną żyjące w biedzie rodziny na Litwie, Ukrainie, Białorusi, a także w Mołdawii.

To znacznie więcej niż 3 lata temu, kiedy w naszym mieście raczkowała akcja ''Rodacy-Bohaterom''. W tej pomocy nie chodzi o pieniądze, ale m.in. o kawę, herbatę, słodycze, cukier, olej i świąteczne kartki z życzeniami.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Akcję wsparło też Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika (na zdjęciu). Obok zaparkowanego pod zegarem w centrum miasta samochodu, gdzie zbierano dary, nikt nie przeszedł obojętnie. Dzięki temu każdy z konińskich podarków będzie ważył 18 kilogramów.

Zebrane w tym roku w całym kraju dary, prócz domów kombatantów, trafią też do polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i tych wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a także Mołdawii. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie udało się zebrać ponad 40 ton darów, z których zrobiono około 4 000 paczek.

O tym, co powinno znaleźć się w takim upominku można dowiedzieć się, zaglądając na stronę organizatora, czyli Stowarzyszenia Odra-Niemen. Tam są też kontakty do koordynatorów akcji. W Koninie jest to Marcin Waleriańczyk.

Zbiórka potrwa do końca roku. W Koninie magazyn znajduje się w biurze podróży TUI przy ul. Dworcowej.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Plik audio przeniesiony do archiwum

''Rodacy-Bohaterom'' - zbiórka w Koninie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)