Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Strażacka toyota tematem dyskusji

Konin 20.03.2014 14:30

Strażacka toyota tematem dyskusji

- Wyjaśnienia komendanta konińskiej straży pożarnej są dla nas wystarczające - powiedziała dziś na sesji Rady Powiatu starosta koniński Małgorzata Waszak.
Błażej Rakowski tłumaczył się dziś przed radą ze sposobu użytkowania dofinansowanej przez powiat Toyoty Rav 4. 

Przypomnijmy, kilka tygodni temu jedna z telewizji pokazała reportaż wg którego pojazd wykorzystywany jest niezgodnie z przeznaczeniem. Wg dziennikarzy, toyota zamiast jeździć na akcje, woziła komendanta i innych pracowników straży.

- Samochód pełni w konińskiej komendzie trzy funkcje. Obok rozpoznawczo-ratowniczej i chemiczno-ekologicznej może być on także wykorzystywany w celach administracyjno-szkoleniowych - tłumaczył Błażej Rakowski (na zdjęciu).Plik audio przeniesiony do archiwum

- Materiał przygotowany przez dziennikarzy TTV był okrojony, a wypowiedzi moich podwładnych wyemitowane fragmentarycznie - dodaje komendant.

Rakowski przeprosił dziś także powiatową radę za wykorzystywanie toyoty bez stosownego - trwałego oznakowania, które właśnie dziś ma się pojawić na samochodzie.

Sprawa wydaje się już więc zakończona. Mimo braku jakichkolwiek konsekwencji powiatowi radni zapowiadają, że będą się zdecydowanie baczniej przyglądać kolejnym składanym przez konińską straż pożarną wnioskom o dofinansowanie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - jeden z nich - na wartą około 60 tysięcy złotych specjalistyczną platformę do przewozu sprzętu - ma bardzo małe szanse na pozytywne rozpatrzenie.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Dżem, Margaret, Wanda i Banda E - Zatorze Wiadomość dobra i zła Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej