Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Oddaj kurtkę maluchowi

Konin 09.10.2013 12:35

Oddaj kurtkę maluchowi

''Gdy puka zima, otwórzmy serca!” - pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna rozpoczyna czwartą edycję ogólnopolskiej akcji ''Kurtka dla malucha”.
W Koninie ubrania można przynosić do siedziby filii przy ul. Zofii Urbanowskiej 4 w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godzinach od 10 do 15 lub w inne dni po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym:  609 501 300.

W ramach "Kurtki dla malucha" wolontariusze będą przyjmować ciepłe ubrania dziecięce: kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do maluchów znajdujących się pod opieką lokalnej filii. Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości, przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

- Przy poprzednich edycjach 'Kurtki dla malucha' mogliśmy doświadczyć życzliwości i ofiarności koninian - podkreśla Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie.

Rodziny mające na utrzymaniu czwórkę i więcej dzieci stanowią wg GUS grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. 27% rodzin wielodzietnych żyło w 2012 r. poniżej minimum egzystencji.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)