Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Ukończyli ''podyplomówki''

Konin 19.06.2013 11:53

Ukończyli ''podyplomówki''

160 osób uzyskało świadectwo ukończenia studiów podyplomowych prowadzonych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie.
W murach uczelni od lat można zdobywać wykształcenie na kilku kierunkach studiów podyplomowych. 

Wśród realizowanych przez PWSZ kierunków są takie, które cieszą się niesłabnącą popularnością (kompetencje pedagogiczne, podatki i skarbowość oraz zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy). Rokrocznie uczelnia poszerza swoją ofertę. W tym roku po raz pierwszy zrealizowano zajęciach w ramach kierunku administracja samorządowa.

Część absolwentów odebrała już świadectwa i chętnie dzieliła się wrażeniami po ukończeniu swoich „podyplomów”. – Podatki i skarbowość wybrałam ze względu na charakter wykonywanej pracy, a uczelnię z powodu dobrych wspomnień z ukończonych tu studiów licencjackich, z których wiele wyniosłam – tłumaczy swój wybór Marta Mielcarek.

Wioletta Topolska, która ukończyła zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, uważa, że warto kończyć takie studia w PWSZ. – Można tu spotkać wielu ciekawych ludzi, zarówno po stronie kadry dydaktycznej, jak i administracyjnej. Następuje intensywna wymiana doświadczeń. W moim wieku dzięki klimatowi studenckiemu czuję się młodsza. Do tego uczelnia jest tuż, tuż, zatem koszty dojazdów nie są za wysokie.

– Studia podyplomowe są w dużej mierze realizowane dzięki zaangażowaniu lokalnych partnerów społeczno-gospodarczych – wyjaśnia Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego. – Pozwala to na merytoryczne wsparcie procesu kształcenia poprzez wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i umiejętności partnerów, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Przede wszystkim jednak, jest wyrazem budowania lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w regionie konińskim – podkreśla dziekan.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)