Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 8
8 0

Sensem życia jest podróż

Konin 25.05.2013 01:16

Sensem życia jest podróż

Dokąd zmierza Ray Wilson?

Mówi się, że ryzyko to jego drugie imię. Bo trzeba odwagi, by zmierzyć się  legendą Phila Collinsa i Petera Gabriela, pokonać przeciwności losu, uporać się z własnymi słabościami i z Wysp - w poszukiwaniu miłości - przyjechać do Poznania. Być może to życiowe doświadczenie (plus perfekcjonizm) powodują też, że jego nazwisko jest synonimem znakomitej jakości, artystycznej uczciwości i wzbudzającej zaufanie zwykłej sympatii do ludzi. Konin miał szczęście doświadczyć tego wszystkiego po raz trzeci. Miał szczęście dotknąć legendy. Został też wyróżniony, bo to od niego Ray Wilson - były wokalista Genesis i Stiltskin - rozpoczął świętowanie jubileuszu 20-lecia pracy scenicznej.

- Sensem życia jest podróż - mówił Ray zaraz po koncercie naszej reporterce Izie O'Sullivan. - Osiągasz jeden cel, potem wyznaczasz sobie następny. To jest właśnie interesujące w życiu, że ciągle jesteś w drodze - opowiadał.
Plik audio przeniesiony do archiwum

W Koninie Ray gościł w 2010 roku. Zagrał z okazji otwarcia Radia Konin. Potem na zaproszenie właściciela radia - Michała Sycha - przyjechał tu w 2011 roku z projektem "Genesis  Classic". Wystąpił, tak jak wczoraj, w nowej auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego PWSZ w Koninie. Jakby na przekór maruderom opowiadającym, że aula nie jest salą koncertową dał tam znakomity spektakl. Teraz powtórzył tamten sukces. W jego muzycznej podróży przez 20 artystycznych lat towarzyszyło mu około 600 osób. Przyjechali z Gdańska, Krakowa, Poznania, Gniezna. - Koncert znakomity, Ray w formie. Chyba lubi Konin - mówili zaraz po koncercie.
Plik audio przeniesiony do archiwum

W Koninie Ray zachwycił formą, uśmiechem, znakomicie dobranym repertuarem i, oczywiście, niesłabnącą charyzmą. Ale oklaskiwano też znakomitych muzyków, których zaprosił do współpracy, m.in. pianistę Dariusza Tarczewskiego z Poznania, dzięki któremu między rockowymi kawałkami usłyszeliśmy... Chopina.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Koncert, który Ray zagrał w Koninie, był pierwszym w Polsce w ramach trasy "20 Years and More". Usłyszeliśmy kawałki Genesis, Stiltskin i z ostatniej płyty "Chasing Rainbows".

Imprezę zorganizowało Radio Konin i portal Konin24.info wspólnie z Konińskim Domem Kultury. Patronat medialny sprawowali: Przegląd Koniński, LM.PL oraz Kulturalnykonin.pl

20 lat i więcej.... [Zdj. Grzegorz Kamiński]

20 lat i więcej.... [Zdj. Mateusz Krzesiński]

Jubileusz Raya Wilsona w Koninie: 20 Years and More[Zdj. Marika Sypniewska]

Podpis Data: 25.05.2013 12:46 ID:4936
Piękny , kipiący pozytywnymi emocjami koncert .Dziękuję:)
gość Data: 25.05.2013 14:30 ID:4939
Dziękuję Wam za te wspaniałe chwile :)
weronika Data: 25.05.2013 18:12 ID:4940
Nie mam wątpliwości, to był prawdziwy spektakl i artystyczne widowisko!!!Moi znajomi z Łodzi byli zachwyceni, a Łódź to nie sypialnia kulturalna, czego dowodzić nie trzeba!Ray w znakomitej formie, aranże dopracowane i dopieszczone!Organizacja sprawna i profesjonalna!Promocja nowej płyty na 6!Dzięki!...
*** Data: 26.05.2013 18:11 ID:4945
koncert świetny. Ray rewelacyjny jak zawsze:) Czy ktoś wie co za muzyka sączyła się z głośników, przed rozpoczęciem i po zakończeniu koncertu????

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)