Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 19.02.2020 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Ocena: 1
1 0

Po 100 tys na spółdzielnie socjalne

Konin 22.05.2013 13:15

Po 100 tys na spółdzielnie socjalne

Do 100 tysięcy złotych na start i szerokie wsparcie oferować będzie stowarzyszenie na rzecz spółdzielni socjalnych, które w Koninie wystartowało z projektem tworzenia tych podmiotów. 
Do końca czerwca zainteresowani rozpoczęciem działalności w ramach takiej właśnie spółdzielni zgłaszać się mogą do konińskiego ośrodka wspierania ekonomii społecznej. Projekt przewiduje nabór czterystu osób spośród których pięćdziesiąt otrzyma po dwadzieścia tysięcy złotych na osobę oraz pomoc prawną, księgową, a także finansową, dla co najmniej pięcioosobowych podmiotów, które powstaną po konsultacjach:
Plik audio przeniesiony do archiwum

Jak mówi  kierownik projektu, Tomasz Matynia, przedsięwzięcie realizowane jest na terenie całego subregionu konińskiego, jego celem jest aktywizacja osób bezrobotnych i wykluczonych poprzez zachęcenie ich do rozpoczęcia własnej działalności w ramach spółdzielni.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kontrole odpadów i odbierających odpady Zmiana organizacji ruchu Informacja dotycząca koronawirusa Czytelnicy piszą- Ceny na konińskim basenie Kałek: Marzą o zmianie wozu bojowego 104. urodziny Pana Romana Janickiego Mieszkańcy Wyszyny zwiedzali TVP Uwaga, nadal będzie wiało! Mieszkanka powiatu konińskiego laureatką ogólnopolskiego konkursu Dzień setnych urodzin spędziła w gronie najbliższych