Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.12.2018 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena: 6
6 0

Autyzm - obowiązek na całe życie

Konin 04.04.2013 11:18

Autyzm - obowiązek na całe życie

Problemy z integracją i diagnozą chorób to zagadnienia z którymi coraz częściej zmagają się w Koninie terapeuci i rodzice dzieci autystycznych.
Autyzm jest przypadłością, której występowanie się nasila. Statystycznie jedno dziecko na sto dotyka zaburzenie ze sfery autyzmu. Jak mówi Anna Leśna-Szymańska, prezes stowarzyszenia Gepetto zajmującego się terapią osób autystycznych - wiedza na temat autyzmu jest coraz powszechniejsza, nadal jednak sporo w niej stereotypów. Dlatego zadania instytucji takich jak Gepetto to oprócz pracy z dziećmi i ich rodzinami - także kampanie społeczne i przygotowywanie nauczycieli do zajęć z autystami uczącymi się w normalnych szkołach.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Anna Kostiukow, wiceprezes stowarzyszenia podkreśla, dzieci autystyczne to dla rodziców i terapeutów obowiązek i praca, która nigdy sie nie skończy. Szczególnym problemem w przypadku wielu dzieci chorych na autyzm jest diagnozowanie chorób towarzyszących, bowiem dzieci te często mają kłopoty z komunikacją.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Przypomnijmy - we wtorech obchodzony był Dzień Świadomości Autyzmu. Stowarzyszenie Gepetto skupia obecnie 35 rodzin, ale jak mówi jego prezes, Anna Leśna-Szymańska, osób dotkniętych autyzmem jest w naszym regionie z pewnością więcej.

Poniżej - dwie części rozmowy Sławka Zasadzkiego z Anną Leśną-Szymańską, prezesem i Anną Kostiukow - wiceprezesem Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami Intelektualnymi "Gepetto".

Plik audio przeniesiony do archiwum

Plik audio przeniesiony do archiwum

Andrzej Słowik Data: 09.07.2018 22:00 ID:10453
Wiele badań potwierdza, że przyczyną autyzmu jest ołów i aluminium zawarte w pożywieniu, nie należy mylić aluminium ze szczepionek które nie mają wpływu na rozwój tej choroby. Bardzo dobre wyniki uzyskuje się podczas odpowiedniej chelatacji metali ciężkich w szczególności w autyzmie - to sprawdzona informacja. Polecam poczytać książkę dr Skoczylasa - "zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie" - efekty są naprawdę widoczne.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Górnicy świętują Powstaje EKO-rytarz Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa Jubileusz 50-lecia Szukam Pana Czytelnicy piszą... Jubileusz Nowy zastępca naczelnika w komendzie Nie będzie sztucznych ogni A w Koninie przeroslo urzędników... Startujemy wśród najlepszych