13.3 C
Konin

Apel o modlitwę w obliczu grożącej epidemii koronawirusa

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

W związku z zagrożeniem koronawirusem, naśladując prastary polski zwyczaj, zalecam odśpiewanie po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach całej diecezji włocławskiej Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…” – zaapelował biskup włocławski Wiesław Mering.

Apel został rozesłany do parafii diecezji włocławskiej, gdzie zarówno w niedzielę, jak również w dni powszednie (jeżeli w Eucharystii uczestniczy większa liczba wiernych) modlący się będą przyzywać Bożej obrony przed grożącym niebezpieczeństwem epidemii. „Niech wspólne błaganie zjednoczy nas w wierze i nadziei, że Bóg zechce łaskawie uchronić nas przed możliwym nieszczęściem” – apeluje bp Mering.
 


Już w minioną niedzielę prawie we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej czytany był list Ministra Zdrowia, w którym podano zasady zachowania w przypadku podejrzenia infekcji oraz przypomniano o potrzebie zachowywania podstawowych zasad higieny w celu uniknięcia zakażenia, a tam, gdzie tego nie uczyniono, zostanie to zrobione w jutrzejszą niedzielę.

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
13.3 ° C
13.3 °
13.3 °
68 %
3.9kmh
63 %
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
12 °
wt.
12 °
śr.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.