Wczoraj, 21 września o godz. 22.40, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie, podczas służby na terenie autostrady A2 w rejonie PPO Żdżary próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fokus.
Kierujący samochodem osobowym zignorował wezwania do zatrzymania się przez policjantów.
Policjanci natychmiast udali się w pościg. Po przejechaniu około 7 kilometrów kierujący pozostawił pojazd udając się w pieszą ucieczkę w pobliski las. Po pieszym pościgu uciekinier został zatrzymany przez konińskich mundurowych.
Szybko wyjaśnił się powód nie zatrzymania do kontroli 50-letniego uciekiniera. Był on poszukiwane 6 listami gończymi, 1 nakazem doprowadzenia i na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Teraz sąd oprócz wcześniej nałożonych kar doliczy mu popełnienie przestępstwa z art 178b, czyli niedostosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu mechanicznego.