Świeto i nominacje

22-go lipca w Kole odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono policjantom medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Komendant Powiatowy Policji w Kole wyróżnił także pochwałą czterech pracowników kolskiej jednostki za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Dzisiejszy dzień był również okazją do odsłonięcia na kościele Farnym tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć w 1928 roku policjanta Policji Państwowej posterunkowego Jana Daneckiego, który pełnił służbę w powiecie kolskim.

Miło nam poinformować, że I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Artur Foryński, w dniu 20 lipca 2016 roku brał udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji w Poznaniu, gdzie podczas uroczystej akademii odebrał z rąk Komendanta Głównego Policji akt nominacyjny na stopień młodszego inspektora Policji oraz srebrny medal za długoletnią służbę. W obchodach tych udział wzięli asp. szt. w stanie spoczynku Józef Trzmielewski, który otrzymał srebrny medal za długoletnią służbę oraz asp. szt. Tomasz Bartczak, który został odznaczony Medalem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. wielkopolskiego.

Rozkazami Personalnymi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mianowani na wyższe stanowiska służbowe zostali:

Na stopień aspiranta sztabowego Policji:

Stanisław Chmielarz

Piotr Kwiatkowski

Paweł Miszczak

Andrzej Pietrzak

Na stopień starszego aspiranta Policji:

Piotr Stawicki

Ewelina Urbaniak

Na stopień aspiranta Policji:

Marek Chałupniczak

Piotr Kowalski

Adam Marciniak

Tomasz Stawicki

Konrad Torzewicz

Rafał Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.