Trzeci Tryptyk

Marian Opania oraz Aldona Krasucka to dzisiejsi bohaterowie III Tryptyku Zaduszkowego w kościele pw. św. Wojciecha w Koninie. Spotkanie z wielkimi artystkami zaczyna się o 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
Tryptyk to trzy dni spotkań ze znakomitymi artystami. Wczoraj z koninianami spotkał się Ernest Bryll oraz Marcin Styczeń, jutro natomiast – Vadim Brodski i Roman Perucki.

„Naszym zamysłem i pragnieniem jest pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy wyznanie! Śmierć bowiem nie „popełnia” takiej klasyfikacji. Stąd nasz pomysł, aby zaprosić społeczność całego Konina, aby wspólnie pochylić się nad tematem przemijania i wspólnie, poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę „cienką czerwoną linię” doczesności! Z naszego doświadczania wynika, że dla wierzących „Tryptyk” stał się pewną formą modlitwy, dla niewierzących formą wspomnienia i pamięci” – mówią organizatorzy: ks. Józef Wysocki, ks. Paweł Śmigiel (parafia św. Wojciecha) i Anna Wysocka (autorka radiowej audycji „Niedzielne manowce”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.