Komisja rewizyjna zbada sprawę, a biegły oceni koszty poniesione na remonty i modernizację.Podczas dzisiejszej sesji rady miasta Konina dyskutowano o sprawie użytkowania przez Sojusz Lewicy Demokratycznej należącego do miasta budynku przy ul. Staszica 27.
Przypomnijmy, wysokością opłat ponoszonych przez SLD zainteresowali się konińscy działacze Twojego Ruchu i Prawa i Sprawiedliwości. Wg ich ustaleń ma być to zaledwie 100 złotych za miesiąc. Sprawę tłumaczył prezydent Konina – budynek został przekazany miastu przez PZPR, a następnie użytkowany przez SDRP i SLD, które utrzymywało i wyremontowało obiekt. Na same prace modernizacyjne wydano ponad sto tysięcy złotych.
– Naszym zdaniem nieruchomość jest wciąż zaniedbana i zdewastowana. Na prace remontowe nie ma papierów ani umów umów. Czekamy na wyniki prac biegłego. Domagamy się także wyłączenia z prac komisji rewizyjnej radnych SLD, którzy mogliby być stronniczy – mówi poseł TR Jacek Kwiatkowski: