Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 22.11.2017 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Ocena: 1
2 1

Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner

Konin 14.11.2017 08:49 (8 dni temu)

Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner

Przy ulicy Zagórowskiej, w małym domku z ogródkiem , mieszkał jeden z największych konińskich kolekcjonerów Pana Edwarda K.


Na ścianie jego pokoju wisiał obraz Witkacego, Wierusza Kowalskiego, a serwantki wypełniały stare , angielskie i polskie srebra. Posiadał także kolekcję wartościowych monet i kolekcję białej broni. Gdy zmarł bezpotomnie nikt nie zainteresował się ani domem, ani kolekcją. Dom został ograbiony i zdewastowany. Po kolekcji nie pozostał ślad, a dom straszy swoją ruiną.

 

( Niżej zdjęcia fragmentów dawnej kolekcji sreber)

Kolekcjoner

IGA Data: 17.11.2017 14:18 ID:9363
Mieszkałam naprzeciwko i pamiętam tych ludzi. Żyli zamknięci w swoim świecie, nie mieli dzieci. Przeminęli... skarby przepadły.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin, którego nie będzie - Pałacyk Reymonda Konin, którego nie będzie - Willa nad Wartą Konin, którego nie będzie - Dom ostatniego konińskiego Rabina Konin, którego nie będzie - Hotel Litewski Konin, którego nie będzie… - Rynek Garncarski Konin, którego nie będzie - Dom Leszczyńskich Konin, którego nie będzie - Informacja turystyczna Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner Konin, którego nie będzie - Widok znajomy ten... Konin, którego nie będzie … - Pod nosem