REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.11.2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena: 1
1 0

Konin, którego nie ma - Na szczupaka

Konin 04.11.2017 08:59 (14 dni temu)

Konin, którego nie ma - Na szczupaka

Jedną z niecierpliwie wyczekiwanych rozrywek była jazda na sankach. Sztuką bardziej ryzykowną ( wtedy ulic nie posypywano solą) było uczepienie się przy pomocy sznurka lub „podprowadzonego” z kuchni haczyka , do dorożki lub wozu. Ryzykowną, bo oberwać było można batem od woźnicy lub , zbyt solidnie przyczepione sanki jechały z wozem gdzieś w świat.


W Starym Koninie trudno było o dobre miejsca do zjeżdżania. Można było zjeżdżać z wału przeciwpowodziowego koło parku. Można było „za pekaesem” na Wale Tarejwy… Wszystko to były jednak górki raczej niskie i nie dawały przeżyć na jakie się czekało. Prawdziwym wyzwaniem była górka przy ulicy Reformackiej, za klasztorem Franciszkanów. Góra nosiła nazwę : „ Góra Polci” i była do jazdy wprost stworzona, gdyby nie rzeczona Polcia, która widząc dewastacje, jakie czyniło dziesiątki sanek, co i raz przeganiała dzieciarnię.

Raz , gdy znalazłem się w sytuacji „ przepędzonego” udałem się z Przyjacielem i sankami zjechać sobie  na ...  cmentarzu przy Kolskiej. Jak to mówi stare porzekadło: „ Pan Bóg za drobne grzechy karze natychmiast”. Już przy pierwszym zjeździe wpadliśmy na murowany grobowiec i połamaliśmy sanki.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin, którego nie będzie - Pałacyk Reymonda Konin, którego nie będzie - Dom Essowej Konin, którego nie będzie - Dom ostatniego konińskiego Rabina Konin, którego nie będzie - Hotel Litewski Konin, którego nie będzie… - Rynek Garncarski Konin, którego nie będzie - Informacja turystyczna Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner Konin, którego nie ma - Na szczupaka Konin, którego nie będzie - Widok znajomy ten... Konin, którego nie będzie - Dom Leszczyńskich