REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 19.11.2017 r. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Ocena: 1
1 0

Konin, którego nie ma - Plener Aluminium

Konin 23.08.2017 13:46

Konin, którego nie ma - Plener Aluminium

Niegdyś , w Koninie, odbywały się słynne w całej Europie plenery Rzeźbiarskie, w których, jako tworzywo wykorzystywano aluminium.


Efekty prac, w postaci rzeźb plenerowych, ustawiane były w różnych punktach miasta. Niestety, większość z nich została po prostu zniszczona lub usunięta.  Najbardziej drastyczna sytuacja jest z rzeźbą nazwaną „ Sfery”, która stała przed Domem Kultury „ Oskard”. Rzeźbę wykonała, wtedy młoda, a dziś uznana na całym świecie rzeźbiarka. Jak przystało na okolicę domu kultury, rzeźbę wyrzucono by powiększyć parking.

Fot. Krzysztof Szymoniak

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin, którego nie będzie - Pałacyk Reymonda Konin, którego nie będzie - Dom ostatniego konińskiego Rabina Konin, którego nie będzie - Dom Essowej Konin, którego nie będzie - Hotel Litewski Konin, którego nie będzie… - Rynek Garncarski Konin, którego nie będzie - Informacja turystyczna Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner Konin, którego nie ma - Na szczupaka Konin, którego nie będzie - Dom Leszczyńskich Konin, którego nie będzie - Widok znajomy ten...