REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.11.2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena: 3
3 0

Konin, którego nie ma - Sklepy

Konin 21.08.2017 13:56

Konin, którego nie ma - Sklepy

Sami Państwo wywołaliście temat, po tym , jak wczoraj pokazaliśmy zdjęcie sklepu Pana Nitki. Rzeczywiście, nie był to jedyny sklep, choć jako jedyny zadziwiał  swymi towarami. Dzisiaj udało nam się zdobyć zdjęcie na którym są dwa ważne dla miasta sklepy.


Pierwszy, z żaluzjami, to jeden z niewielu sklepów prywatnych, sklep owocowo warzywny Pana Gileskiego. Jeden dom wcześniej, niestety niewidoczny, był sklep odzieżowy  nazywany od nazwiska kierownika : „ U Hanza”. Idąc zaś dalej widoczną uliczką mijamy lodziarnię i ciastkarnię „ U Krala”, dalej jeszcze Fotooptykę, a następnie , jedyny sklep który mógł konkurować ( i konkurował)  ze sklepem Nitki, sklep Pani Puchalskiej, nazywany popularnie „ U Puchci”. Tutaj , dla odmiany, kupić było można guziki, spinki do włosów, wstążki, klamerki, ale także wspomniane wczoraj płyty pocztówkowe.

I tak to było. Kupowało się, „ U Bednarkiewiczowej”, „ Po Opasie”, „ Po Słomczyńskim” , w „ Słodkiej Dziurce”, „ Po schodkach”, „ W Goplanej”, „ U Wedla”.  Kto pamięta gdzie to było ?

vitB12 Data: 21.08.2017 16:23 ID:8948
Zdjęcie jest prawdopodobnie wykonane z wysokości skrzyżowania Wiosny Ludów i Śliskiej. Układ budynków z grubsza się zachował.
koninianin Data: 22.08.2017 09:25 ID:8950
Szkoda tego prawdziwego, starego Konina.Jedyną szansą żeby się znów obudził jest budowa nowych i renowacja mieszkań, ale ich potencjalni mieszkańcy muszą mieć gdzie pracować!
Rudi Data: 22.08.2017 20:35 ID:8955
Do komentarza wkradł się błąd. Sklep z drewnianymi żaluzjami to sklep z kapeluszami Państwa Puchalskich ( jak dobrze pamiętam) Sklep na rogu (drugie kamienne schody) to sklep "Owoce Warzywa Józef Gilewski" Jestem pewny na 100% ponieważ Józef Gilewski to mój dziadek.
koninianka Data: 24.08.2017 13:22 ID:8967
A kierownik sklepu odzieżowego nazywał się HANC

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin, którego nie będzie - Pałacyk Reymonda Konin, którego nie będzie - Dom ostatniego konińskiego Rabina Konin, którego nie będzie - Dom Essowej Konin, którego nie będzie - Hotel Litewski Konin, którego nie będzie… - Rynek Garncarski Konin, którego nie będzie - Informacja turystyczna Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner Konin, którego nie ma - Na szczupaka Konin, którego nie będzie - Widok znajomy ten... Konin, którego nie będzie - Dom Leszczyńskich