Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.07.2017 r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Ocena: 8
8 0

Konin, którego nie ma - Tak to wyglądało, gdy wyglądało…

Konin 01.05.2017 10:14

Konin, którego nie ma - Tak to wyglądało, gdy wyglądało…

Dzisiaj widok na most w stronę Słupeckiego Przedmieścia. Ta okazała kamienica po prawej stronie mieściła Towarzystwo Ziemiańskie oraz Syndykat Naftowy. W latach siedemdziesiątych „wyremontowano „ ją pozbawiając ślicznego dachu i wszelkich ozdób. ( Może by dało się przywrócić jej blask przy okazji kolejnego remontu?)


Po lewej stronie zadbany pałacyk. Drzewa, lipy, na Wojska Polskiego jeszcze młodziutkie, świeżo posadzone. Most drewniany z ostrogami, które zabezpieczać go miały przed płynącym lodem. A dalej ?

Zobaczcie Państwo uprawne pola na miejscu dzisiejszych osiedli. Po prawej stronie, w oddali, majaczy majątek Glinka.

most Data: 01.05.2017 14:30 ID:8440
Ostrogi i most drewniany to były jeszcze w latach 50-tych.Funkcjonowała wtedy nazwa drewniany most.Jak coś było to się mówiło koło lub za czy przed drewnianym mostem.Istniał też drugi drewniany most nazywany dużym mostem.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin, którego nie ma - Życie przy trzepaku Konin, którego nie ma - nieistniejące miasto Konin, którego nie ma - Fotograf się pomylił Konin, którego nie ma - na skarpie Konin, którego nie ma - Osiedle komunisty Konin, którego nie ma - kino Konin , którego nie ma - Urząd Bezpieczeństwa. Konin, którego nie ma - Plac Targowy Koni, którego nie ma - Ulica Nowa Konin, którego nie ma - Zgaduj Zgadula !