Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.02.2018 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Ocena:

Zarzuty dla sprawcy karambolu na A-2

Konin 05.02.2018 10:46 (18 dni temu)

Zarzuty dla sprawcy karambolu na A-2

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie w miniony piątek doprowadzili do prokuratury 53-letniego obywatela Łotwy, który 1 lutego staranował auta przed bramkami na autostradzie. Straty spowodowane uszkodzeniem tych samochodów wstępnie oszacowano na blisko 230 tys. złotych.


1 lutego tuz przed 11:00 oficer dyżurny konińskiej komendy otrzymał informację o bardzo poważnym zdarzeniu, do którego miało dojść przy punkcie poboru opłat w Żdżarach na autostradzie A-2. Okazało się, że 53-letni obywatel Łotwy staranował pięć samochodów oczekujących na pobranie biletu. Badanie alkomatem wskazało, że był kompletnie pijany – w wydychanym powietrzu miał blisko 2,9 promila alkoholu. Do szpitala łącznie ze sprawcą trafiło 5 osób, z których wszystkie jeszcze tego samego dnia opuściły mury konińskiej lecznicy.

W piątek 2 lutego po południu policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Koninie, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. W sobotę odbyło się posiedzenie sądu, podczas którego została podjęta decyzja o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego. Łotysz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Strażacy znaleźli zwłoki Niebezpieczny lód Wypadek na podwójnym gazie Komunikat ostrzegawczy - Smog ! Samochód uderzył w drzewo w Orchowie Posiadał znaczną ilość narkotyków Bezpieczna droga do celu Zamierzał podpalić byłą partnerkę Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi Kolejne zatrzymania narkotykowe