Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.02.2018 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Ocena: -1
0 1

Seria wypadków drogowych

Konin 30.01.2018 13:51 (24 dni temu)

Seria wypadków drogowych

29 stycznia br. w godzinach porannych doszło do trzech wypadków.


Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 7.30 w Koninie przy ulicy Przemysłowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych.

Opel znajdował się w przydrożnym rowie, a w środku uwięzione były dwie osoby, natomiast Ford oraz VW stały na jezdni. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na ewakuacji kierującego Oplem, wykonaniu dostępu do pasażera przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku wypadku trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Chorzeń.

Kilkanaście minut później doszło do drugiego wypadku. Tym razem w miejscowości Jaroszewice Rychwalskie, gmina Rychwał samochód marki Iveco uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w pojeździe znajduje się uwięziony mężczyzna. Strażacy przy pomocy urządzeń hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, po czym został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Rychwał i OSP Grodziec.

Niespełna pół godziny później doszło do kolejnego zdarzenia. W miejscowości Kolonia Wierzbie, gmina Sompolno autobus szkolny wpadł do rowu. 17 dzieci, kierowca oraz opiekun opuściły pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu dziecku, które następnie zostało przetransportowane do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu brali udział druhowie z OSP Sompolno.

Opracowanie: kpt. Sebastian Andrzejewski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Strażacy znaleźli zwłoki Niebezpieczny lód Wypadek na podwójnym gazie Komunikat ostrzegawczy - Smog ! Samochód uderzył w drzewo w Orchowie Posiadał znaczną ilość narkotyków Bezpieczna droga do celu Zamierzał podpalić byłą partnerkę Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi Kolejne zatrzymania narkotykowe