REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena:

Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców

Konin 09.01.2018 14:35 (13 dni temu)

Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców

Wczorajszy poniedziałek minął pod znakiem kontroli trzeźwości kierowców. Podobne działania prowadzili mundurowi w całym kraju.


Policyjne działania badania trzeźwości kierowców na stałe wpisały się w kalendarz cyklicznych działań. Zdarzali się kierowcy, którzy podważali prawną możliwość badania trzeźwości podczas podobnych akcji. Ustawodawca wybił im ten wątpliwy argument z rąk nowelizacją Ustawy prawo o ruchu drogowym. Artykuł 129 ja tego aktu prawnego brzmi: „W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu”.

W związku z tym, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym i obniżenie liczby ofiar wypadków to jeden z priorytetów Policji na najbliższe lata, mundurowi niemal w każdym tygodniu prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na poszczególne elementy ruchu drogowego. Wczorajsze działania polegały na wzmożonym badaniu trzeźwości kierowców.

Na drogi Konina i powiatu wyjechało do służby ponad 30 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy. Skontrolowali oni trzeźwość 2245 kierowców. Okazało się, że 4 z nich kierowało w stanie nietrzeźwości w związku z czym stracili prawa jazdy i za popełnione przestępstwo staną przed sądem. Policjanci ukarali też mandatami karnymi 3 kierujących rowerami, którzy kierowali w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy kierowali samochodami pomimo cofnięcia przez sąd uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kodeks karny za popełnienie tego przestępstwa przewiduje do 2 kat więzienia


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów