REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena:

Nietrzeźwi kierujący i piraci drogowi

KOŁO 08.01.2018 14:49 (14 dni temu)

Nietrzeźwi kierujący i piraci drogowi

Po raz kolejny okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego. Nadal zatrzymywani są kierowcy, którzy prowadzą swoje auta w stanie upojenia alkoholowego, nie posiadają uprawnień, bądź z nadmierną prędkością.


W piątkowe południe kolscy funkcjonariusze patolowali drogę w miejscowości Borki. Miejsce to zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezopieczeństwa przez okolicznych mieszkańców jako teren, gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. Fakt ten potwierdziła kolska drogówka. Funkcjonariusze tego dnia w tym miejscu ukarali dwóch kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mieszkaniec Koła, kierujący pojazdem marki Skoda Insignia. W terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h jechał z szybkością 110km/h. To oznacza, że dozwoloną prędkość 24-latek przekroczył o 60 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, mieszkaniec Koła stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Został również ukarany wysokim mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punków karnych. 
W tym samym czasie na terenie gminy Olszówka policjanci z Komisariatu Policji w Dąbiu  zatrzmali nietrzeźwego kierującego, który jazdę zakończył w polu. Nic dziwnego, że mężczyzna nie był w stanie kontynuwać podróży, gdyż okazało się, że w swoim organiźmie miał prawie dwa promile alkoholu. 54-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. 
Tego samego dnia, funkcjonariusze Posterunku Policji w Babiaku podjęli pościg za pojazdem marki Opel Corsa, której kierujaca na widok radiowozu nagle w sposób wzbudzajacy jednozaczne podejrzenie skręciła w polną drogę. Kobieta nie reagowała na wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Dopiero po kilku kilometrach pościgu funkcjonariusze zatrzymali auto. Podczas kontroli okazało się, że kierującą była 28-latnia mieszknaka gminy Babiak, a powodem jej zachowania był fakt, że nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z nowelizacją przepisów z 1 czerwca 2017 roku, niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 5 lat i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 15. 
W sobotę, 6 stycznia w godzinach popołudniowych, dąbscy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowosci Cichmiana. Zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny, który miał kierować samochodem oraz wszczynać awantury. Podczas przejazu policjanci zauważyli podane w zgłoszeniu auto i zatrzymali kierującegio do kontroli. Od mężczyzny byłą wyczuwalna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznie prawo jazdy. Nie wywołało to jednak w nim właściwych refleksji, gdyż kilkanaście godzin później został ponownie zatrzymany podczas kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Tym razem "wydmuchał' ponad 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed Sądem.
Nieodpowiedzialnością wykazał się także 56-letni mieszkaniec gminy Grabów, który wsiadł za kierownicę samochodu Peugeot Partner. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa  jazdy, gdyż wcześniej że została wydana decyzja o cofnięciu mu uprawnień. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów