REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 17.12.2017 r. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ocena:

Areszt dla sprawcy usiłowania kradzieży samochodu

KOŁO 06.12.2017 14:21 (11 dni temu)

Areszt dla sprawcy usiłowania kradzieży samochodu

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o próbę kradzież samochodu. 24-letni obywatel Mołdawii decyzją Sądu Rejonowego w Kole trafił do aresztu.


Kolscy funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego obywatela Mołdawii podejrzanego o kradzież z włamaniem samochodu marki Volkswagen Golf. Po uzyskaniu informacji, że w rejonie osiedla Nowa Kolejowa w Kole nietrzeźwy mężczyzna próbuje odjechać samochodem, policjanci niezwłocznie udali się w tamten rejon, by zweryfikować tę informację. Funkcjonariusze zauważyli pojazd, którego cechy zewnętrzne były zbieżne z podanymi we wcześniejszej informacji. W pojeździe tym zaobserwowali  siedzącego na miejscu kierowcy mężczyznę. Policjanci szybko domyślili się, że domniemany kierowca raczej nie jest właścicielem pojazdu, gdyż nie posiadał żadnych dokumentów od pojazdu, nie potrafił wyjaśnić kto jest właścicielem auta, ani jak się w jego wnętrzu znalazł. Ponadto pojazd posiadał specyficzne uszkodzenia – wyłamany zamek drzwi, rozmontowaną deskę rozdzielczą oraz uszkodzoną stacyjkę. Pikanterii sytuacji dodawał fakt, że przebywający we wnętrzu Volkswagena mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdyż okoliczności zdarzenia jednoznacznie wskazywały na usiłowanie dokonania kradzieży samochodu. Za czyn którego się dopuścił, obywatelowi Mołdawii może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Tragiczny wypadek w Ignacewie Wypadek dwóch samochodów w miejscowości Kolonia Powiercie Nielegalny tytoń na łączną sumę prawie 1 000 000 zł. Płonący samochód. Wypadek na ulicy Wieniawskiego Sprawcy rozboju zatrzymani Wypadek na przejeździe kolejowym w Osówiu gm. Babiak Dzieciom na ratunek Mir domowy Dachowanie w Królikowie