Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez kolskich policjantów

Koło 14.11.2017 15:13

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez kolskich policjantów

Po raz kolejny okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.


W ubiegły weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali pięciu kierowców będących w stanie upojenia alkoholowego.

Weekend rozpoczął się od zatrzymania dwóch motorowerzystów i kierowcy samochodu osobowego. Pierwszy z motorowerzystów wyjeżdżał z parkingu sklepowego w Lisicach gm. Dąbie i uderzył w zaparkowany pojazd. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym, natomiast za kierowanie po spożyciu alkoholu czeka go odpowiedzialność karna. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kolejny pijany kierowca jednośladu został zatrzymany tego samego dnia na terenie Koła. 52-latek kierował „Junakiem” mając ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialnością wykazał się także 62-letni mieszkaniec Koła, który wsiadł za kierownicę samochodu Opel Corsa po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu ponad 0,7 promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistą wśród kierujących na tzw. „podwójnym gazie” okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Zapewne stan nietrzeźwości kierującego przyczynił się do nie zapanowania nad Peugeotem 206 i wjechania przez niego do przydrożnego rowu. Na wyświetlaczu urządzenia do pomiaru ilości alkoholu pojawił się wynik 1,54 mg/l (3,08 promila alkoholu w organizmie). Również w tym przypadku okazało się, że prawo jazdy zostało kierowcy zatrzymane kilka miesięcy wcześniej za identyczne przestępstwo.

Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione czyny staną przed sądem. Za prowadzenie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów