Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

Trzy wypadki w Kole

KOŁO 10.10.2017 16:38

Trzy wypadki w Kole

W minionym tygodniu na terenie Koła doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to grupa szczególnie narażona na niebezpieczeństwo, gdyż nie chronią ich żadne urządzenia zabezpieczające.


W czwartek, 5 października br. na ulicy Kolejowej w Kole doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tuż po godzinie 15 - stej, kierująca samochodem VW Golf, wyjeżdżając z ul. Piaski nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, który poruszał się ulicą Kolejową. Doszło do zderzenia pojazdów i jak zawsze w takich wypadkach najbardziej ucierpieli właśnie niechronieni uczestnicy ruchu, w tym przypadku motorowerzysta i jego pasażerka. Nie chroniły ich pasy, strefy kontrolowanego zgniotu czy poduszki powietrzne. Zderzenie spowodowało, że kierowca skutera z dużą siłą uderzył o asfalt. 63-latek z gminy Brudzew trafił do szpitala ze złamaniem nogi i ogólnymi potłuczeniami. Zarówno cyklista jak i 19-letnia kobieta kierująca Volkswagenem Golfem, byli trzeźwi.

Zaledwie kilka godzin później, w rejonie tego samego skrzyżowania doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem samochodu i pieszej. 53-letni kierowca pojazdu Ford Eskort potrącił 48 - letnią mieszkankę Koła. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy kobieta znajdowała się już na przejściu dla pieszych. W wyniku wypadku piesza doznała poważnych obrażeń ciała. Wstępnie stwierdzono u niej uraz głowy i złamanie ręki. Poszkodowana pozostała w szpitalu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego doszło w piątek 8 października na ulicy Niezłomnych w Kole. I tym razem zawiniła kierująca samochodem. Z ustaleń policjantów wynika, że prowadząca pojazd m-ki Opel Astra wykonując manewr wyprzedania z zamiarem skrętu w ulicę Prusa nie zachowała należytej ostrożności, czym doprowadziła do zderzenia z rowerzystką. Cyklistka została przewieziona do szpitala. Na szczęście w tym przypadku, obrażenia okazały się łagodniejsze niż w poprzednich zdarzeniach. Sprawczyni zdarzenia, 48-letnia mieszkanka Koła została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów