REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

W Słupcy wzmożone działania prewencyjno-porządkowe

Słupca 10.10.2017 07:36

 W Słupcy wzmożone działania prewencyjno-porządkowe

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zostały przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-porządkowe ukierunkowane na zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu słupeckiego, przeciwdziałanie łamaniu prawa przez młodzież i dorosłych oraz ograniczenie demoralizacji i przestępczości nieletnich. W przedsięwzięciu brali udział policjanci ze słupeckiej jednostki przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Działania realizowano 7 października w godzinach wieczorno-nocnych w gminie Lądek w miejscach o podwyższonym ryzyku wystąpienia zachowań chuligańskich, miejscach zaznaczanych przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, okolicach głównych ciągów komunikacyjnych, parkingach. Pracę miejscowych policjantów wsparli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu z grupy „BLOKERS” oraz funkcjonriusze Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Głównym założeniem akcji było zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom przyjezdnym, reagowanie na zakłócenia porządku i ładu publicznego, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz przestępczości narkotykowej. Mundurowi wykonujący czynności służbowe w ramach prowadzonych działań systematycznie kontrolowali miejsca zagrożone, legitymowali osoby, prowadzili kontrole drogowe. W trakcie działań w Lądzie policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i KPP w Słupcy zatrzymali trzy osoby, przy których podczas przeszukania samochodu ujawniono narkotyki. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań do czasu wyjaśnienia sprawy. W efekcie 20-letniemu mieszkańcowi pow. wrzesińskiego przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego marihuany, za co grozi mu do trzech lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów