Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 24.10.2017 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Ocena:

Wietrzna noc w powiecie Turkowskim

Turek 06.10.2017 17:55 (18 dni temu)

Wietrzna noc w powiecie Turkowskim

Wichury i nawałnice jakie przeszły przez Polskę z 5 na 6 października nie ominęły również naszego powiatu. Pierwsze informacje o powalonych i połamanych drzewach wpłynęły do stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Turku około godziny 19.40. Strażacy – zarówno z PSP jak i druhowie ochotnicy – usuwali skutki zdarzeń przez całą noc. Uspokojenie się pogody nie zakończyło prowadzonych działań. Od rana w piątek przez cały czas wpływały nowe zgłoszenia. W przeważającej mierze dotyczyły powalonych drzew i połamanych i zwisających konarów i dużych gałęzi. Niestety odnotowano również pięć przypadków uszkodzeń i zerwań części dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Przypadki te odnotowano w Głuchowie, Malanowie, Milejowie Piętnie i w miejscowości Zygmuntówek. Do godziny 13.00 odnotowano ogółem 94 interwencje na terenie całego powiatu.


W związku z kryzysową sytuacją, w Komendzie Powiatowej PSP w Turku odbyła się wideokonferencja, której przewodniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki bryg.Andrzej Bartkowiak oraz Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Podczas wideokonferencji omówiono sytuację powstałą po nawałnicach, które przeszły przez teren Wielkopolski. Uczestniczyli w niej Dariusz Kałużny Wicestarosta Turecki, Anna Ziemba Podinspektor ds. bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Turku, Grzegorz Ciesielski Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Jan Nowak Wójt Gminy Kawęczyn, Sławomir Prentczyński Wójt Gminy Malanów, Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek, Piotr Szewczyński Z-ca Wójta Gminy Władysławów, Paweł Jacaszek Z-ca Wójta Gminy Brudzew, Roman Marciniak Z-ca Wójta Gminy Przykona, Stanisław Bartski Pracownik ds. obronnych w Urzędzie Miejskim w Dobrej oraz pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku kpt.Piotr Pietrucha wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej mł.bryg.Arkadiuszem Janaszkiewiczem.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Staranował ogrodzenie w Modlibogowicach Uderzenie w narkotykowy biznes Uwaga, kolejna akcja Policji Wypadek na DK 92 w Grzegorzewie Fałszerze pieniędzy w rękach Policji Zatrzymani za posiadanie narkotyków oraz jazdę pod wpływem alkoholu Wypadek na ulicy Zakładowej Pożar samochodu dostawczego Wypadek na DW 473 w Chełmnie Wypadek w Grzegorzewie na ul. Kolskiej