REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

Wietrzna noc w powiecie Turkowskim

Turek 06.10.2017 17:55

Wietrzna noc w powiecie Turkowskim

Wichury i nawałnice jakie przeszły przez Polskę z 5 na 6 października nie ominęły również naszego powiatu. Pierwsze informacje o powalonych i połamanych drzewach wpłynęły do stanowiska kierowania w Komendzie Powiatowej PSP w Turku około godziny 19.40. Strażacy – zarówno z PSP jak i druhowie ochotnicy – usuwali skutki zdarzeń przez całą noc. Uspokojenie się pogody nie zakończyło prowadzonych działań. Od rana w piątek przez cały czas wpływały nowe zgłoszenia. W przeważającej mierze dotyczyły powalonych drzew i połamanych i zwisających konarów i dużych gałęzi. Niestety odnotowano również pięć przypadków uszkodzeń i zerwań części dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Przypadki te odnotowano w Głuchowie, Malanowie, Milejowie Piętnie i w miejscowości Zygmuntówek. Do godziny 13.00 odnotowano ogółem 94 interwencje na terenie całego powiatu.


W związku z kryzysową sytuacją, w Komendzie Powiatowej PSP w Turku odbyła się wideokonferencja, której przewodniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki bryg.Andrzej Bartkowiak oraz Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Podczas wideokonferencji omówiono sytuację powstałą po nawałnicach, które przeszły przez teren Wielkopolski. Uczestniczyli w niej Dariusz Kałużny Wicestarosta Turecki, Anna Ziemba Podinspektor ds. bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Turku, Grzegorz Ciesielski Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Jan Nowak Wójt Gminy Kawęczyn, Sławomir Prentczyński Wójt Gminy Malanów, Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek, Piotr Szewczyński Z-ca Wójta Gminy Władysławów, Paweł Jacaszek Z-ca Wójta Gminy Brudzew, Roman Marciniak Z-ca Wójta Gminy Przykona, Stanisław Bartski Pracownik ds. obronnych w Urzędzie Miejskim w Dobrej oraz pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Turku kpt.Piotr Pietrucha wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej mł.bryg.Arkadiuszem Janaszkiewiczem.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów