Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 24.01.2018 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Ocena:

Tragiczny pożar na ul. Polnej

Turek 27.09.2017 18:33

Tragiczny pożar na ul. Polnej

26 września 2017 roku o godzinie 22.07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku wpłynęła informacja o pożarze socjalnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul Polnej w Turku. Do działań zadysponowano łącznie 6 zastępów: 3 z JRG Turek oraz po jednym z OSP Turek, OSP Kowale Księże i ZSP Konsalnet.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie mieszkalne, a ogień rozprzestrzenia się w kierunku dachu. Podjęte działania po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku. W momencie zlokalizowania pożaru strażacy przystąpili do przeszukania budynku podczas, którego odnaleziono zwęglone ciało w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się ognisko pożaru. W trakcie dalszego przeszukania budynku socjalnego odnaleziono dwie osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Jedna z tych osób była nieprzytomna i nie miała wyczuwalnego oddechu, po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osoba ta  odzyskała czynności życiowe i została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego oraz przewieziona do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. W trakcie dogaszania pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej stwierdzono obecność zarzewi ognia pomiędzy podbitką sufitową a konstrukcją dachu. W celu zlikwidowania zarzewi przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu oraz podbitki,  następnie ugaszono pożar, a cały budynek oddymiono za pomocą wentylatora.

Ustaleniem przyczyny powstania pożaru zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Turku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów