REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.12.2017 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena: 1
1 0

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Konin, 20.05.2017 06:36

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

 

W sobotę 13 maja konińscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej 33-letniego mężczyznę, którego znaleźli ponad 16 gramów marihuany. To jak się okazało był tylko wierzchołek góry lodowej.


Policjanci podczas służby w sobotnie popołudnie zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę. Kierował nią 24-letni mieszkaniec Konina, a pasażerem był 33-letni mężczyzna, także z Konina. O ile do kierującego policjanci nie mieli uwag, to zachowanie pasażera wzbudziło podejrzenia mundurowych.

 

Po chwili rozmowy wyjął on zza paska spodni dwie torebki foliowe z dobrze znaną policjantom substancją. 33-latek został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Koninie, gdzie policyjny technik zbadał testerem susz roślinny. Wynik jednoznacznie wskazał obecność THC – składnika marihuany.

 

Na tym jednak złe wiadomości dla zatrzymanego mężczyzny się nie skończyły. Do jego domu udali się policjanci z Wydziału kryminalnego i podczas przeszukania znaleźli 11 roślin konopi, z których uzyskuje się marihuanę oraz blisko 165 gramów gotowego narkotyku. Tak znaczna ilość środków wystarczyła, aby mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

 

W poniedziałek zostały mu ogłoszone zarzuty posiadania narkotyków, uprawy konopi indyjskich oraz przetwarzania środków odurzających. Są to poważne zarzuty i taka też jest grożąca kara – do 8 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do tych zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Tragiczny wypadek w Ignacewie Wypadek dwóch samochodów w miejscowości Kolonia Powiercie Nielegalny tytoń na łączną sumę prawie 1 000 000 zł. Płonący samochód. Wypadek na ulicy Wieniawskiego Sprawcy rozboju zatrzymani Wypadek na przejeździe kolejowym w Osówiu gm. Babiak Wspólne kontrole mundurowych Dachowanie w Królikowie Dzieciom na ratunek