Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena:

Kolejny śmiertelny wypadek na drogach powiatu

Wiśniewa Kolonia, Wilczyn, 18.05.2017 06:07

Kolejny śmiertelny wypadek na drogach powiatu

 

79-letni mężczyzna zginął wczoraj po zderzeniu z dostawczym oplem. Policjanci badają przyczyny wypadku, ale okoliczności wskazują na to, że nie upewnił się czy może skręcić w lewo i zajechał drogę kierowcy opla.


 

Tragedia rozegrała się we wtorek 16 maja około 11:00 w miejscowości Wiśniewa Kolonia w gminie Wilczyn. Kierujący rowerem 79-letni mieszkaniec gminy Wilczyn chciał skręcić w lewo do posesji. Niestety najprawdopodobniej nie upewnił się co do możliwości wykonania takiego manewru, czyli po prostu nie obejrzał się za siebie i rozpoczął skręcanie.

 

W tym samym kierunku za nim jechał opel movano kierowany przez 23-letniego mieszkańca Konina. Najprawdopodobniej mężczyzna rozpoczął manewr tuż przed nadjeżdżającym oplem, a jego kierowca nie miał żadnych szans na ominięcie rowerzysty. W wyniku zderzenia 79-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 

Rowerzyści należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu, ale nic nie zastąpi zdrowego rozsądku na drodze. Piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści są szczególnie narażeni na obrażeni podczas zdarzeń drogowych, ponieważ nie chroni ich karoseria samochodu. Jeżeli sami nie zadbają o swoje bezpieczeństwo, to popełniając nawet niewielkie błędy mogą zapłacić za nie życiem.

 

Pamiętajmy, że nawet w sytuacjach kiedy przepisy dają nam pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem, to warto obserwować, czy jego kierowca ma zamiar tego pierwszeństwa nam udzielić. Nie warto stracić życia pomimo, że mieliśmy pierwszeństwo na drodze, a przepisy nakazywały kierowcy samochodu zachować się inaczej.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wypadek na autostradzie A-2 Czytelnicy piszą - akcja policyjna na Chopina Wypadek z udziałem trzech samochodów Nie zatrzymał się do kontroli Nielegalny tytoń Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Marihuana znaleziona podczas przeszukania Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych Policjanci zatrzymali sprawcę włamania sprzed półtora roku Dwóch mężczyzn z narkotykami zatrzymanych przez policjantów