Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 19.03.2018 r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Ocena:

Warsztaty lacrosse dla młodzieży w Ostrowite.

Ostrowite 08.03.2018 14:57 (11 dni temu)

Warsztaty lacrosse dla młodzieży w Ostrowite.

Już w najbliższy weekend (tj. 09-11.03.2018) w miejscowości Ostrowite pod Koninem odbędzie się obóz przygotowawczy do rundy rewanżowej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet aktualnych Mistrzyń Polski - Poznań Hussars Ladies. Dzięki wsparciu i gościnności nauczycieli oraz dyrekcji szkoły, dziewczyny spędzą cały weekend na boisku ćwicząc zagrywki taktyczne oraz pracując nad sprawnością fizyczną


Lacrosse jest grą zespołową, rozgrywaną na trawiastym boisku, w której  każda z dwóch drużyn stara się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą specjalnego kija, zakończonego siatką. Drużyny składają się z 10 zawodników – 3 atakujących, 3 pomocników, 3 obrońców i jednego bramkarza. Mecz trwa 60 minut i podzielony jest na dwie połowy. Dziewczyny oprócz kija, wyposażone są w gogle ochronne, rękawiczki oraz ochraniacz na zęby.

 

Zawodniczki rozgrywają piłkę podając ją między sobą, jeśli upadnie na ziemię - zbierają ją za pomocą kija. Wolno im biec z piłką. Nie ma ograniczenia czasowego na rozegranie akcji czy też ilości ruchów, które może wykonać dany zawodnik posiadający piłkę. Mecze są bardzo dynamiczne, jest dużo zwrotów akcji i zazwyczaj pada od dziesięciu do dwudziestu bramek w każdym z nich.

 

Lacrosse uważany jest   za   pierwszy   amerykański   sport narodowy. Dyscyplina ma indiańskie korzenie i to właśnie rdzenni  mieszkańcy  Ameryki   Północnej   uważani są za jej twórców. W Polsce lacrosse, jak na razie, jest w fazie rozwoju, natomiast m. in. w Niemczech, Czechach czy na Wyspach Brytyjskich dzieci już w szkołach podstawowych poznają go na lekcjach w-fu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Emocjonujące rozgrywki, szlachetne zakończenie ... Pierwszy półfinał bez happy-endu! XVIII Mistrzostwa Leśników RDLP w Poznaniu w Tenisie Stołowym Prawnik w biegu Policyjni biegacze rozpoczęli sezon KARATECY SOKOŁA NA TURNIEJU CEO W BYDGOSZCZY Dwa rekordy zawodników Zagłębie-Relax Koninianie na ringu ORZEŁ OSIECZA NA MISTRZOSTWACH POLSKI W WARSZAWIE Warsztaty lacrosse dla młodzieży w Ostrowite.