Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 20.02.2018 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 1
1 0

Bieżnia w Kleczewie

Kleczew 14.02.2018 09:05 (6 dni temu)

Bieżnia w Kleczewie

Bieżnia lekkoatletyczna powstanie na Stadionie Miejskim w Kleczewie.


Gmina podpisała już umowę z wykonawcą, który został wyłoniony w drodze przetargu. Prace zakończą się w marcu 2019 roku.
 
Inwestycja obejmuje budowę bieżni lekkoatletycznej 400 m wraz ze skocznią wzwyż, skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnią do pchnięcia kulą. Rozbieg do skoku wzwyż będzie jednocześnie pełnił funkcję boiska do siatkówki. Jak zapowiada wykonawca budowa rozpocznie się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.
 
Koszt przedsięwzięcia, które będzie realizowane w większości z budżetu Kleczewa to 1.856.527,40 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej ("orliki lekkoatletyczne") edycja 2017 w wysokości 800.000 zł. Ponadto został złożony wniosek do Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Wielkopolskiego na dofinansowanie wkładu własnego inwestycji.
 

 
czytelniczka Data: 14.02.2018 09:17 ID:9711
Biężnia? Czyżby nowe słowo w słowniku języka polskiego?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Mistrzostwa Sił Powietrznych w Narciarstwie Zjazdowym Gala Sportu Gminy Wilczyn SPORTOWE FERIE 20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Bieżnia w Kleczewie XI Mistrzostwa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych K.S. SIATKARZ Koło rywalizował w Środzie Wielkopolskiej FC Kawęczyn tryumfuje po raz piąty z rzędu SZCZUPAK CUP IV Gala Sportu w Wilczynie