Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 22.01.2018 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza

Ocena: -1
0 1

Świętowali 10-lecie Baszty

Władysławów 09.11.2017 14:17

Świętowali 10-lecie Baszty

Baszta Wyszyna ma już 10 lat! Kiedyś Baszta grała w piłkarskiej A-klasie i B-klasie, a w ostatnich latach jej członkowie organizują rozmaite, cieszące się dużą popularnością imprezy dla biegaczy, takie jak np. Wyszyńska Dziesiątka czy Husar Race. Obchody jubileuszu Baszty zorganizowano w dniu 21 października w remizie OSP w Wyszynie. Zdecydowanie było co wspominać.


Wszystkich przybyłych do remizy w Wyszynie powitał Bartłomiej Wiśniewski. Prezes LZS mówił o tym, że warto świętować 10-lecie Baszty Wyszyna z kilku powodów. Po pierwsze Baszta to wyjątkowa grupa ludzi, którzy pasjonują się sportem i tą pasją zarażają innych. Nie robią tego w ramach swoich obowiązków zawodowych, nie podejmują się tychże działań odpłatnie. Baszta robi wszystko to społecznie, kosztem swojego czasu wolnego, nawet życia rodzinnego.

Prezes wspominał początki Baszty. Opowiadał o tym, jak to pewnego dnia w 2007 roku przyjechał do niego Sławomir Kopczyk i zaproponował, by stworzyć klub. Tak rodziła się Baszta Wyszyna. Na spotkaniu założycielskim zjawiło się 45 osób. Zdaniem Bartłomieja Wiśniewskiego nie wszyscy zapewne do końca wierzyli w tę ideę, wszakże początki zawsze są trudne, ale LZS rozwijał się. Chwytano się rozmaitych sposobów, by pozyskiwać środki na jego działanie, ot chociażby organizując zabawy taneczne. Koniec końców drużyna Baszty Wyszyna mogła zagrać w konińskiej B-klasie. Nieco później przyszedł awans do piłkarskiej A-klasy, następnie walka o utrzymanie, ostatecznie spadek. Bartłomiej Wiśniewski wyjaśniał, że powody takiego stanu rzeczy były rozmaite. Zawsze drużynom z niższych klas rozgrywkowych brakuje nieco pieniędzy, ale kłopotem jest także brak ludzi. Nawet gdy istnieje pewne pokolenie zawodników, to po jakimś czasie ludzie wyjeżdżają do pracy, na studia, zakładają rodziny.

za Portalem Turek.net.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Brązowy medal Darii Walczykiewicz Nowe boiska Marcel Rosiak prosi o głosy Ruszają zapisy na bieg Tropem Wilczym Ruszyły zapisy na Grand Prix Koło 2018 Pamięci Władysława Egierta Dzień Babci i Dzień Dziadka na basenie III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli mężczyzn