Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 23.01.2018 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

I miejsce dla ŚDS w Kole

KOŁO 01.11.2017 11:46

I miejsce dla ŚDS w Kole

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole, brali udział w XIII Rozgrywkach Sportowych Osób Niepełnosprawnych w Kłodawie. Jest to cykliczna impreza, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Sprawni Inaczej w Kłodawie, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kole, Burmistrz Kłodawy oraz Szkoła Podstawowa nr 2 i. Białych Górników w Kłodawie.


Impreza organizowana jest corocznie od roku 2006 i skupia środowisko osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ruchowo. Skierowana jest dla uczestników różnych placówek opiekuńczo –terapeutycznych, w tym uczestników wtz-ów oraz śds- ów.

Celem rozgrywek sportowych jest głównie popularyzacja dyscyplin sportowych wśród osób niepełnosprawnych, zdrowa rywalizacja oraz szeroko rozumiana integracja, wspólna dobra zabawa.

Impreza została uroczyście rozpoczęta przez prezesa Zarządu Stowarzyszenia Sprawni Inaczej w Kłodawie oraz władze Kłodawy i Starosty Kolskiego. W trakcie rozgrywek nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych wszystkich osób znajdujących się na sali sportowej SP nr 2. Organizatorzy zadbali także o ciepły posiłek oraz słodkości dla uczestników w trakcie zawodów.

Tegoroczną edycję udało się wywalczyć grupie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole, zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce. Uczestnicy pod opieką p. Ilony Świątek oraz p. Iwony Kos w pełni szczęścia odebrali puchar oraz dyplomy i nagrody rzeczowe, tym samym udowadniając przede wszystkim sobie, że „chcieć, to znaczy móc”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Brązowy medal Darii Walczykiewicz Nowe boiska Marcel Rosiak prosi o głosy Ruszają zapisy na bieg Tropem Wilczym Ruszyły zapisy na Grand Prix Koło 2018 Pamięci Władysława Egierta Dzień Babci i Dzień Dziadka na basenie III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli mężczyzn