REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.09.2017 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena:

Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie

Powidz 03.09.2017 09:49 (19 dni temu)

Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie

W Powidzu zakończyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie regatowym.

 

Tradycją stało się, że pod koniec meteorologicznego lata w Przybrodzinie rozgrywane są Mistrzostwa Wojska Polskiego w żeglarstwie regatowym. Tegoroczne zawody przeprowadzono na bazie Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego w Przybrodzinie nad Jeziorem Powidzkim. Jest to doskonała lokalizacja do rozgrywania zawodów żeglarskich ze względu na brak łodzi motorowych, interesujące ukształtowanie oraz czystą wodę. O popularności Jeziora Powidzkiego świadczy kalendarz imprez żeglarskich, które w sezonie letnim rozgrywane są właściwie w każdy weekend.

Organizatorem tegorocznych regat było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, a za realizację odpowiadały 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego (3.SLTr) i 33. Baza Lotnictwa Transportowego. W Mistrzostwach wystartowało 12 trzyosobowych załóg, które od 28 sierpnia br. do 1 września br. rywalizowały o tytuł Mistrza Wojska Polskiego.
 
 

Po rozegraniu 12 wyścigów i w atmosferze zaciętej, żeglarskiej rywalizacji, która rozegrała się przy letniej pogodzie i sprzyjających podmuchach wiatru, wyłoniono zwycięzców Mistrzostw.
 
 

Miejsca medalowe wywalczyli:
I miejsce: Wojskowa Akademia Techniczna w składzie:
st. kpr. pchor Igor Drewich,
ppor. Adam Łożynski,
ppor. Marek Taraur

II miejsce: Dowództwo Garnizonu Warszawa w składzie:
mł. chor. Dominik Pawłowski,
st. Chor. Szt. Marcin Grabowski,
mł. Chor. Krzysztof Mróz;

III miejsce: Batalion Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Pólnocny-Wschód w składzie:
st. szer. Marek Badowski,
ppor. Bartłomiej Krüger,
szer. Artur Skupin.
 

W ostatnim dniu regat odbyło się uroczyste zakończenie oraz podsumowanie zawodów. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Dowódca 3. SLTr pułkownik pilot Krzysztof Walczak, przedstawiciel Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – Szef Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu podpułkownik Tomasz Bartkowiak oraz Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa 3. SLTr major Sławomir Będkowski.


Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: Tadeusz Krupczyński


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czy mamy mistrza? Kolarze przejadą przez Konin Tylko Tur zwycięski Po 10 tysięcy dla trzech klubów Medyk niepokonany Ruszy przebudowa stadionu MOSiR w Kole XII Biegi Uliczne - Malanowska Jesień Kupiec na koszulkach Medyczek Najbardziej usportowione szkoły w Koninie Powalczą o tytuł Mistrza RP