fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Górnik zwyciężył z KKS Kalisz

Konin, 19.06.2017 10:13

Podczas wczorajszego meczu Górnik Konin zwyciężył 3:1 z KKS Kalisz. To najlepsze zakończenie sezonu jakie mogli sobie wymarzyć kibice.

Górnik od początku meczu dominował na boisku. Zawodnicy byli idealnie przygotowani na starcie z jednym z największych rywali. Pierwszy gol padł w 26. minucie. Krystian Sobieraj doskonale podał do Jakuba Antosika, który popędził w pole karne gości i strzałem pokonał Jędrzeja Dorynka! To była jednak tylko rozgrzewka. Antosik ponownie znalazł się sam na sam z bramkarzem po podaniu Sobieraja i po raz kolejny okazał się bezbłędny. Koninianie schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Choć po przewie Górnik zwolnił tempo kaliszanie wykorzystali swoją okazję dopiero w 74. minucie. Gola kontaktowego strzelił Stajko Stojczew.

KKS nabrał siły, ale jednak zawodnicy nie przekuli tego w kolejną bramkę. W 80. minucie trzecią bramkę dla Górnika strzelił ponownie Jakub Antosik.

Po bramce na 3-1 grali już tylko gospodarze. Wspierani gromkim "Sto lat", odśpiewanym przez fanów z okazji 60-lecia Klubu, napierali na drużynę z Kalisza, ale nie zdołali już powiększyć strzeleckiego dorobku. Mimo to, chyba każdy kibic Górnika jest zadowolony po tym meczu.

Górnik Konin - KKS Kalisz 3-1 (2-0) Bramki dla Górnika: 26', 36', 80' Antosik

Skład Górnika: Kołodziejczak - Świderski, Śnieg, Rojewski, Frydrych, Adamczewski, Radoszewski (76’ Karbowy), Sobieraj (62’ Kowalski), Groszkowski, Majer (57’ Paczyński), Antosik (84’ Wolski)