fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ocena: 1
1 0

Złoty medal drużynowo i brązowy indywidualnie młodzików Konińskiego Klubu Szermierczego

konin 12.06.2017 12:36

W turnieju indywidualnym chłopców brązowy medal zdobył Jarek Gabriel. Odniósł 9 zwycięstw w eliminacji grupowej. W pierwszej walce pucharowej o 32 wygrał z Kacperm Pękalą (UKS Szabla Ząbki) 12/2, o 16 wygrał z Oskarem Kwiatkowskim (UKS Szabla Brzoza) 12/11, o 8 pokonał klubowego kolegę Sofiena Hadaj Bachir 12/5, w ćwierćfinale pokonał kolejnego kolegę Kacpra Nowinowskiego 12/7, w półfinale uległ Maciejowi Adamusowi (Akademia Integracji Wołomin) 7/12. Ostatecznie zdobył brązowy medal.

W finałowej ósemce byli również: Mateusz Stasiak (6 miejsce) i Kacper Nowinowski (8 miejsce).

W turnieju indywidualnym dziewcząt najwyżej uplasowała się Nikola Woźniak (8 miejsce).

W turnieju drużynowym chłopców po turnieju indywidualnym KKSZ Konin I został rozstawiony z nr 1, a KKSZ Konin II z nr 5. Pierwszy zespół w składzie  Jarek Gabriel, Stasiak Mateusz,  Hadaj Bachir Sofien, Nowinowski Kacper o 16 miał wolny los, o 8 wygrał z AZS AWF Poznań 36/6, w ćwierćfinale pokonali MUKS Victor Warszawa 36/26, w półfinale pokonali klubowych kolegów 36/19 i w finale pokonali UKS 13 Białystok 36/30. Ostatecznie zdobyli złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodzików na rok 2017. Bardzo dobrze zaprezentował się drugi zespół w składzie Piguła Jan, Sikorski Kamil, Silbert Paweł i Ostrowski Grzegorz – zdobyli ostatecznie IV miejsce.

W szabli dziewcząt  drużynowo VII miejsce zajęła ekipa KKSZ KONIN I w składzie: Buselt Zuzanna, Dzięcielak Martyna, Koziarska Natalia i Woźniak Nikola.