Ocena: 1
1 0

Sukces Sokoła Kleczew na Pucharze Polski Karate Shotokan

Kleczew 31.05.2017 06:21

W niedzielę 14 maja w Suchym Lesie koło Poznania odbył się Puchar Polski Karate Shotokan. Jest to jeden z najpopularniejszych stylów karate i to głównie zawodnicy Karate Shotokan stanowią reprezentację Polski w rozgrywkach World Karate Federation  (WKF), które ma zaistnieć na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Na tym turnieju barwy Sokoła Kleczew reprezentowały kadetka Natalia Tomalak i Juniorka Maria Stranc. Jednak po raz kolejny zabrakło trochę szczęścia Natalii w walce o brązowy medal, niestety zawodniczka Sokoła Kleczew ma małe doświadczenie startowe w tego typu zawodach.

Dobrą umiejętności techniczne potwierdziła natomiast Maria Stranc, która po wygranych eliminacjach spotkała się w finale z doświadczoną Aleksandrą Wieczorek. Remis w regulaminowym czasie powoduje w Shotokanie jedną minutę dogrywki, ale przed czasem może wygrać zawodnik, który zdobędzie pierwszy punkt. Dogrywka zakończyła się wynikiem 0:0 , chociaż sędziowie boczni pokazali punkt za skuteczny atak zawodniczki Sokoła Kleczew, ale sędzia prowadzący unieważnił ten werdykt. W głosowaniu wygrała złota medalistka Aleksandra Wieczorek. Maria Stranc wróciła ze srebrnym medalem.