Ocena: 3
3 0

Elana na kolanach! Górnik wygrywa 3:2

22.04.2017 10:50

Pomimo tego, że piłakrze Górnika Konin przegrywali 2:0 z Elaną Toruń to odrobili stratę i wygrali wczorajszy mecz 3:2.

Torunianie przyjechali do Konina z myślą, że oni są faworytami spotkania. Zajmowali 7 miejsce w tabeli, a koniński Górnik 14. Elana przejęła prowadzenie już w siedemnastej minucie po golu Patryka Aleksandrowicza, kolejne celne uderzenie – w 22. minucie - należało do Łukasza Zagdańskiego. Nie załamało to jednak piłkarzy Górnika, Mateusz Majewski precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego strzelił pierwszego gola dla gospodarzy. Dwie minuty później mógł być remis jednak Jakub Groszkowski z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Elany.  W 58. minucie był już remis. Hubert Krawczun w ferworze walki tak uderzył piłkę, że ta wpadła do siatki obok bramkarza Bartosza Piotrowskiego.  Gospodarze nabrali wiatru w żagle.

W 85. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie, gola na 3:2 strzelił Mateusz Wypych.

Zwycięstwu Górnika na pewno pomógł doping ze strony kibiców, których słychać wczoraj było nawet na Morzysławiu.

lena Data: 22.04.2017 16:27 ID:8414
Taka atmosfera w Koninie tylko na dobrych meczach Górnika, nigdzieeee więcej! SUPER MECZ NA BOISKU I NA TRYBUNACH!
pol Data: 22.04.2017 19:40 ID:8415
Brawo Górnik! W takich meczach drużyna pokazuje charakter.