Ocena: 1
1 0

Bokserskie mistrzostwa Wielkopolski

Konin 20.03.2017 12:41

Mistrzostwa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w kategorii kadetów (rocznik 2001-2002) oraz juniorów (rocznik 1999-2000) rozgrywane były w naszym mieście od piątku do niedzieli (17-19 marca).

Ich organizatorem był Klub Bokserski „Zagłębie” Konin a partnerami: Miasto Konin, COP, MOSiR, WOZB, Fundacja Wielkopolski Boks, Agencja Interaktywna Bluelink, Studio DM- Mariusz Dewo, Siłownia Relax, Silver – dostawa gazu, Biorafineria Lubstów,Eko-Pack, Brachole- firma odzieżowa, Linox-MTS, KON-MAX.

W zawodach uczestniczyło 60 zawodników z 15 klubów Wielkopolski. 32 zawodników w kategorii kadetów - 15 i 16 lat oraz 28 juniorów - 17 i 18 lat. Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się w piątkowy wieczór. Dokonał tego Zdzisław Nowak - prezes WOZB wraz z zastępcą kierownika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM - Zbigniewem Iciaszkiem.

W niedzielnych finałach mistrzostw Konin reprezentowało 8 zawodników - po 4 z Zagłębia Konin i Copacabana.

W kategoria kadet finałach zwyciężyli: Robert Brazdys - 56 kg, Sebastian Zakrzewski – 70 kg oraz Dominik Tomalczyk – 80 kg (wszyscy KB „Zagłębie” Konin). W kategorii juniorów swoje pojedynki wygrali: Andrzej Rębisz – 64 kg, oraz Rafał Wybrański – 75 kg Copacabana Konin. Prezes Copacabana Konin Jacek Wróbel, wyróżnił dwie zawodniczki klubu stypendium finansowym za medale na imprezach o randze mistrzostw Polski.

Medale oraz nagrody finalistom wręczali: zastępca prezydenta Konina Sławomir Lorek, prezes Fundacji Wielkopolski Boks - Włodzimierz Rzadkiewicz, wiceprezes tej fundacji - Katarzyna Kossakowska oraz dyrektor MOSiR Konin - Tomasz Sękowski.

Najlepszym kadetem wybrany został - Dominik Tomalczyk z KB „Zagłębie” Konin, najlepszym juniorem Mikołaj Mańka z klubu Polonia 1912 Leszno. Punktację klubową i miano najlepszego klubu wygrało KB „Zagłębie” Konin.

Na początku niedzielnych zawodów miała miejsce miła uroczystość wręczenia tytułu Sędziego Honorowego dla Wojciecha Błaszaka z Konina. Nadano również tytuł Sędziego Instruktora Mariuszowi Górnemu z Poznania.

Po raz kolejny Konin został organizatorem imprezy mistrzowskiej na szczeblu WOZB, z której wywiązał się w 100 procentach, za co dziękowali przedstawiciele związku. Jak zawsze nie zawiodła konińska publiczność, która emocjonująco dopingowała walki zawodników.