fb.com/konin24.info Środa 24.04.2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

4 medale na Mistrzostwach Polski Juniorów

Konin 06.02.2017 14:01

4 medale Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 (w tym 3 złote) zdobyli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego.

W turnieju indywidualnym Mistrzostwo Polski zdobyła Sylwia Matuszak, która w finale pokonała Martynę Tobiaszewską (UKS 13 Białystok) 15/7.

W finałowej ósemce znalazły się jeszcze Weronika Waleriańczyk (6 miejsce), Małgorzata Zawodniak (7 miejsce) i Natalia Nowinowska (8 miejsce).

Dzięki bardzo dobremu występowi w turnieju indywidualnym, ekipa kobiet w turnieju drużynowym została rozstawiona z nr 1. Jak się później okazało nasze zawodniczki potwierdziły prymat i w walce o złoty medal  pokonały zespół TMS Sosnowiec 45/26. W drużynie walczyły Sylwia Matuszak, Weronika Waleriańczyk, Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska.

W szabli mężczyzn brązowy medal w turnieju indywidualnym zdobył Mateusz Godlewski, który w półfinale uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 14/15.

W finałowej ósemce znalazł się również Maurycy Dziublewski (8 miejsce)

Drużyna męska została rozstawiona z  nr 2 i ostatecznie zdobyła złoty medal pokonując w finale Zagłębiowski Klub Szermierczy 45/44. W drużynie walczyli Mateusz Godlewski, Maurycy Dziublewski, Krystian Borkiewicz i Michał Zandecki.