fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ocena:

Już trzy medale w sezonie halowym 2017

Władysławów 17.01.2017 10:51

Lekkoatleci UKS Skoczek z Gimnazjum we Władysławowie uczestniczyli w trzech zawodach halowych rozpoczynając swoje starty w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym w Toruniu w dniu 06.stycznia.

W zawodach tych najbardziej wartościowy wynik uzyskała Ania Staszak poprawiając rekord życiowy w biegu na 200 m- 27,61 s. Swój rekord życiowy w tych zawodach w biegu na 600 m ustanowiła Wiktoria Kazimierska i Adrian Nowak na 200 m. W następnym dniu 07 stycznia jedenastu młodych zawodników wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w pchnięciu kulą i Mitingu Lekkoatletycznym w Środzie Wielkopolskiej. Większość zawodników niedawno rozpoczęli treningi i dlatego nie liczono na sukcesy. Okazało się, że w pchnięciu kulą dzięki waleczności zawodników zdołano wywalczyć dwa medale w kategorii młodzika. Na odległość srebrnego medalu posłał kulę Sebastian Szilistowski uczeń Gimnazjum w Wyszynie. Miłą niespodziankę, również sprawiła w swoim pierwszy starcie Maria Darul -uczennica pierwszej klasy Gimnazjum we Władysławowie, która swoim najdalszym pchnięciem wywalczyła brązowy medal. Udział ośmiu młodzików 14 stycznia w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w Kaliszu, również przyniósł sukces w postaci brązowego medalu . Tym razem na podium stanął Szymon Jesiołowski, zajmując trzecie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Uczniowski Klub Sportowy Skoczek w ostatnim czasie został kadrowo osłabiony spowodowanym odejściem czołowych zawodników do innych klubów, dlatego też osiągane wyniki nowych zawodników po tak krótkim okresie szkolenia dają satysfakcje trenerom i nadzieję na dalsze sukcesy podopiecznych. Udział w zawodach sfinansowany został przez Gminę Władysławów.