Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 16.04.2024 r. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Ocena: 1
1 0

Trzy medale juniorów Konińskiego Klubu Szermierczego w III Pucharze Polski w Sosnowcu

Konin 16.01.2017 09:30

Bardzo dobry występ zawodników KKSz Konin w III Pucharze Polski Juniorów w Sosnowcu w dniu 14.01.2017.

Sylwia Matuszak po komplecie zwycięstw (11) została rozstawiana z nr 3. O 32 miała wolny los, o 16 pokonała Darię Skonieczną (AZS AWF Warszawa) 15/8,

o 8 pokonała Natalię Walas (TMS Sosnowiec) 15/3, w ćwierćfinale pokonała klubową koleżankę Weronikę Waleriańczyk 15/9, w półfinale pokonała Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15/3

i w finale pokonała zawodniczkę gospodarzy Zuzannę Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/11.

Do finałowej ósemki zakwalifikowały się jeszcze trzy nasze zawodniczki:

Natalia Nowinowska – 5 miejsce oraz dwie kadetki Weronika Waleriańczyk (6 miejsce) i Małgorzata Zawodniak (8 miejsce).

W szabli mężczyzn najlepiej wypadł Mateusz Godlewski, który w walkach eliminacyjnych odniósł komplet 12 zwycięstw i został rozstawiony z nr 3. W walce pucharowej o 32 miał wolny los, o 16 pokonał klubowego kolegę Dominika Woźniaka 15/5, o 8 pokonał kolejnego klubowego kolegę Michała Zandeckiego 15/5, w ćwierćfinale pokonał Michała Dębskiego (AZS AWF Warszawa) 15/7, w półfinale pokonał Karola Lademanna (AZS AWF Warszawa) 15/12 i w finale uległ zawodnikowi gospodarzy Krzysztofowi Kaczkowskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12/15.

Miłą niespodziankę sprawił Maurycy Dziublewski zdobywając trzecie miejsce.

W walkach grupowych odniósł 8 zwycięstw i został rozstawiony z nr 17.

O 16 pokonał klubowego kolegę Michała Szredera 15/6, o 8 pokonał zawodnika MUKS Victor Warszawa Szczepanika Piotra 15/11. W ćwierćfinale pokonał zawodnika AZS AWF Warszawa Jana Kruszewskiego 15/2. W półfinale uległ zawodnikowi gospodarzy Krzysztofowi Kaczkowskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 7/15

Do finałowej ósemki zakwalifikował się Krystian Borkiewicz zajmując 8 miejsce.

Bardzo dobry występ w turnieju zanotowali juniorzy młodsi reprezentujący  Gimnazjum nr 6 w Koninie.