fb.com/konin24.info Piątek 19.04.2024 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

XXV Bieg o Lampkę Górniczą

Konin 05.12.2016 11:50

W sobotę (2 grudnia) na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie wystartował XXV Bieg o Lampkę Górniczą. Tegoroczny bieg wygrał pochodzący z Ukrainy Andrzej Starżyński, który wbiegł na metę z czasem 32 minut. Jako drugi bieg ukończył Siergiej Krowlajdis, a miejsce trzecie zajął Piotr Frydrychowski.

Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Patrycja Talar z Poznania. Jako druga na metę przybiegła Zuzanna Mokros z Łodzi, a trzecia była Agnieszka Kuster z Komornik.

Bieg o Lampkę Górniczą jest ostatnim biegiem zaliczanym do Grand Prix Wielkopolski Wschodniej, a jego dystans to 10 kilometrów. W 25. edycji biegu wzięło udział blisko 400 zawodników.

Pppp Data: 06.12.2016 05:50 ID:7850