fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Puchar Świata Juniorów Plovdiv (Bułgaria)

Konin 11.10.2016 11:15

Puchar Świata Juniorów  Plovdiv (Bułgaria)

Bardzo dobry występ zawodnika Konińskiego Klubu Szermierczego – Mateusza Godlewskiego - w reprezentacji Polski juniorów na Pucharze Świata Juniorów w Plovdiv.

Mateusz Godlewski w eliminacji grupowej odniósł pięć zwycięstw.

W walkach pucharowych kolejno pokonał:

o „64” - Rumuna Dreer Tudor 15/12

o „32” - Azerbejdżanina Asadov Klalid 15/8

o „16” - Włocha Dreossi Leonardo  15/14

o finałową „8” -  zawodnika Wielkiej Brytanii Maxwell Joshua 15/12

W walce o medal został pokonały przez Amerykanina (późniejszego zwycięzcę turnieju) Natanzon Benjamin 3/15.

Ostatecznie Mateusz zajął 7 miejsce (na 165 zawodników).

Również bardzo dobry występ zanotowała reprezentacja Polski, w której walczył Mateusz Godlewski. Ostatecznie drużyna narodowa zajęła 6 miejsce na 17 startujących państw.

Najlepiej z polskich zawodniczek w turnieju indywidualnym wypadła Sylwia Matuszak.

W eliminacji grupowej wygrała pięć walk. Walki pucharowe prezentowały się następująco: