Ocena: 1
1 0

Dobry weekend konińskich szermierzy!

Konin 19.09.2016 14:37

W koninie odbył się I Puchar Polski Juniorów w szabli do lat 20. Turniej zakończył się sukcesem szablistek i szablistów KKSz Konin. W turnieju mężczyzn bez żadnej porażki zaprezentował się Godlewski Mateusz, który w finale pokonał Mateusza Kneza 15/13. W finałowej „8” było  jeszcze dwóch naszych zawodników: Krystian Borkiewicz (7 miejsce) i Maurycy Dziublewski (8 miejsce). W szabli mężczyzn startowało 76 zawodników.

W szabli kobiet bardzo dobre II miejsce zajęła młodziutka (15 lat) Weronika Waleriańczyk, która dopiero w finale uległa Marcie Mazurek ilością trafień 8/15. Wysokie III miejsce zajęła Sylwia Matuszak. W pierwszej „8” była jeszcze kadetka Małgorzata Zawodniak (6 miejsce) i  Natalia Nowinowska (8 miejsce). W szabli kobiet startowały 53 zawodniczki.

W niedzielę walczyli młodzicy o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie. W turnieju chłopców wystartowało 59 zawodników. Wygrał Egipcjanin Adham Gahgat, który w finale  pokonał Jakuba Dzierniejko 12/7. Najwyżej z KKSz Konin ulokował się Kamil Sikorski (3 miejsce). Kolejne wysokie miejsca zajęli: Mateusz Stasiak (5), Kacper Nowinowski (7) i Gabriel Jarek (8). Występ tych młodych zawodników należy uznać za bardzo dobry.

Słabiej wypadły zawodniczki KKSz Konin. W szabli dziewcząt (na 59 startujących) zwyciężyła Zuzanna Lenkiewicz, która w finale pokonała Klaudię Malgrem 12/7. Najwyżej z koninianek uplasowała się Natalia Koziarksa (25). 32 miejsce zajęła Kamila Smektała.