fb.com/konin24.info Sobota 20.04.2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Medyk PoloMarket Konin wygrywa z AZS PSW Biała Podlaska

Konin 15.11.2015 14:23

Medyk POLOmarket Konin pokonał u siebie w ramach 13. kolejki Ekstraligi kobiet AZS PSW Biała Podlaska 3:0 (1:0) po golach Anny Gawrońskiej, Aleksandry Sikory i Natalii Chudzik.
Podopieczne Romana Jaszczaka rozpoczęły strzelanie w Koninie w 12. minucie pojedynku, kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystała Anna Gawrońska, uderzając z bliskiej odległości do bramki Edyty Kanclerz. Dużą rolę przy tym trafieniu odegrał... wiatr, który wręcz zatrzymał piłkę lecącą w pole karne, dzięki czemu kapitan Medyka zdołała trafić do siatki.

Na drugą bramkę musieliśmy czekać dopiero do 70. minuty, kiedy dośrodkowanie z lewej strony boiska pewnie wykorzystała uderzeniem głową Aleksandra Sikora. Dwie minuty później było już 3:0, kiedy fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Natalia Chudzik która uderzyła w prawe okienko bramki, a piłka zahaczyła jeszcze o poprzeczkę.

Przed naszą ekipą jeszcze dwa spotkania tego roku. Najbliższe z nich już w środę w Koninie o 13.00 z AZS Wrocław. Będzie to zaległe spotkanie w ramach 6. kolejki ekstraligi. W sobotę za to o 11.00 Medyczki zaczną bój we Władysławowie ze Sztormem Gdańsk. Po dzisiejszym triumfie Mistrzynie Polski wciąż są na czele tabeli ekstraligi z dorobkiem 32 punktów i pięcioma oczkami przewagi nad goniącym Górnikiem Łęczna. Ponadto nasz zespół ma jeszcze do rozegrania wcześniej wspomniany zaległy mecz 6. kolejki.