Ocena: 1
1 0

Powróciły na właściwe tory

Konin 09.05.2015 21:40

Gładko poradziły sobie z przedostatnimi (przed bieżącą kolejką spotkań) w ligowym zestawieniu GOSiR-kami Piaseczno piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Podopieczne Romana Jaszczaka wygrały dziś przy Podwalu 7:0 (5:0).

Koninianki na bramkę rywalek uderzyły już niemalże od pierwszej minuty spotkania. Na gola numer 1 musieliśmy czekać jednak do 12. minuty. W pole karne dośrodkowała Aleksandra Sikora, a akcję fenomenalnym strzałem z przewrotki wykończyła Ewelina Kamczyk. Zaledwie trzy minuty później w polu karnym gości sfaulowana została Sikora. Rzut karny na bramkę zamieniła Anna Gawrońska. W 26. minucie do pustej siatki GOSiR-ek przymierzyła Ewa Pajor. Sytuację próbowała ratować jeszcze Żaneta Sobota, która nie zdołała wybić zmierzającej do bramki futbolówki. Kolejnego pięknego gola kibice Medyka oglądali w 32. minucie, gdy fenomenalnie z woleja, z około dwudziestu metrów golkiperkę przyjezdnych przelobowała Gawrońska. Wynik pierwszej połowy na 5:0 ustaliła kilka minut przed przerwą Aleksandra Sikora.

Po zmianie stron tempo gry medyczek wyraźnie spadło. Mimo tego, już w pięćdziesiątej minucie hat-tricka skompletowała Gawrońska, która po raz kolejny pokonała Darię Granowską w 84. minucie. Czwarty gol kapitan Medyka padł po technicznym strzale w samo okienko bramki GOSiR-ek.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Jagoda Szewczuk, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Ewelina Kamczyk, Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor (’46 Marta Woźniak), Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska.

GOSiR Piaseczno: Daria Granowska, Żaneta Sobota, Emilia Baran, Katarzyna Witkowska, Klaudia Kacprzak, Kinga Kołek, Beata Janicka (’46 Karolina Sobala), Izabela Zdonek, Magdalena Dudek (’80 Zuzanna Ocios), Oliwia Rapacka, Aleksandra Ślubowska.

Spotkanie podsumowali: trener Medyka POLOmarket, Roman Jaszczak i zawodniczka Medyka, Aleksandra Sikora.