fb.com/konin24.info Sobota 27.04.2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

LKS wciąż liderem

Ślesin, Gołuchów 26.04.2015 21:54

Trafienia Łukasza Pietrzaka i Pawła Błaszczaka dały ślesińskiemu LKS-owi kolejne trzy punkty. Lider IV ligi wielkopolskiej (gr. południowej) pokonał wczoraj na wyjeździe LKS Gołuchów 2:1 (1:1).
Do spotkania podopieczni trenera Damiana Augustyniaka przystąpili bez trzech podstawowych obrońców. Z różnych powodów na gołuchowskiej murawie nie pojawili się: Bartosz Andrzejewski, Adrian Majewski, Damian Markiewicz. Z kontuzją zmaga się także Michał Kwiatkowski.

Już na początku spotkania groźny strzał oddał Łukasz Pietrzak. Bramkarz z Gołuchowa, Dawid Płaczek, wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później podobnie zakończyła się akcja gospodarzy. W 11. minucie golkiper ze Ślesina, Dawid Kołodziejczak, wyszedł zwycięską ręką z sytuacji „sam na sam”. Po jego kolejnej interwencji, w 29. minucie, futbolówka wpadła pod nogi Michała Sztoka, który z bliska skierował ją do pustej siatki.

Goście wyrównali siedem minut przed przerwą, gdy bezpośrednio z rzutu rożnego do gołuchowskiej bramki trafił Łukasz Pietrzak.

Dziesięć minut po zmianie stron bramkarskim instynktem po raz kolejny popisał się Kołodziejczak. Tym razem okazał się górą w pojedynku oko w oko z Dominikiem Marcinkowskim. W 60. minucie w słupek przymierzył Jakub Woźniak.

Wynik rywalizacji po egzekwowanym przez Łukasza Pietrzaka rzucie wolnym ustalił w 74. minucie Paweł Błaszczak.

Najbliższy pojedynek ślesinian już w piątek, 1 maja. O 11.00 zawodnicy Damiana Augustyniaka zmierzą się na własnym terenie z Gromem Wolsztyn.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak, Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Mateusz Majewski, Łukasz Kujawa, Jakub Woźniak, Dawid Jarka, Bartłomiej Siek (’72 Paweł Krygier), Dawid Kierzek (‘76 Krzysztof Siedlecki), Łukasz Pietrzak (‘91 Bartosz Nowak), Paweł Błaszczak (‘92 Tobiasz Gasza).

LKS Gołuchów: Dawid Płaczek, Paweł Stempień, Piotr Józefiak (’78 Szymon Juszczak), Michał Sztok, Tomasz Kapałka, Mateusz Szkudlarski, Krzysztof Banasiak, Grzegorz Kuś, Michał Laluk (‘62 Mateusz Kubiak), Adrian Hajdasz, Dominik Marcinkowski.